Články - 26.06.2020 09:01

Schyľuje sa k ďalším ruským debaklom. Rostov v tom neostal sám

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Pohľady neprajníkov sa budú tento týždeň uchyľovať do najvyššej ruskej futbalovej súťaže. Osem dní po hrôzostrašnom výprasku 1:10 od Soči sa do akcie opäť dostanú futbalisti Rostova. Tí krátko pred minulým kolom oznámili, že majú v kádri šiestich hráčov s pozitívnym testom na koronavírus a zvyšok zostavy bol preto nútený ísť do dvojtýždňovej karantény. Duel 23. kola preto odohrali dorastenci, ktorí debutovali na seniorskej úrovni a súper s nimi nemal zľutovanie.

Aj Rusi však musia dodržať termíny UEFA a stihnúť dohrať ostávajúci sedemzápasový program. Rostov sa tak počas víkendu predstaví doma proti Arsenalu Tula. Tento raz v tom neostane sám. Veľmi podobná je aj situácia v Orenburgu, ktorý sa navyše nachádza v zóne zostupu. Testy odhalili šiestich hráčov a dvoch členov realizačného tímu, ktorí sú nakazení vírusom. Preto nebudú svojmu mužstvu k dispozícii a preventívna karanténa má čakať aj spoluhráčov, ktorí s nimi boli v kontakte.

Klub predbežne informoval, že sa podarilo infikovaných mužov včas izolovať, ale ihneď reagovali stávkové kancelárie. Podobne, ako duel Rostov - Tula, aj stretnutie Orenburgu s Krasnodarom bolo stiahnuté z ich ponuky. V improvizovaných podmienkach sa však budú hrať aj niektoré ďalšie duely. Nakazených hráčov má aj moskovské Dinamo, ktoré si najbližšie zahrá domáce derby proti CSKA. Boj o titul tak môže byť skôr bojom o to, kto sa lepšie vysporiada s náhlymi zmenami v kádri alebo sa im vyhne. Zenit Petrohrad má na čele deväťbodový náskok a nahustené je to najmä v bojoch o pohárovú Európu. V desaťbodovom rozpätí sa nachádza až šesť tímov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora