Články - 28.06.2020 10:55

Marián Čišovský po šesťročnom boji podľahol chorobe

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Česká aj slovenská futbalová verejnosť sa prebudila do smutného nedeľného rána. Zomrel 15násobný slovenský reprezentant a zároveň veľká osobnosť Viktorie Plzeň Marián Čišovský. Vo veku 40 rokov prehral dlhý a statočný boj so zákernou chorobou ALS, ktorú mu diagnostikovali počas sezóny 2013/14. Svoj posledný súťažný zápas odohral v marci 2014 za Plzeň proti Slovanu Liberec a nedohral ho pre zranenie kolena.

Počas tohto obdobia sa mu obetavo venovala manželka Martina, ostali po ňom aj tri deti. V ostatnom čase sa Čišovský už na verejnosti neobjavoval, no zákernej chorobe, ktorá vedie k postupnému a úplnému ochabnutiu svalstva, čelil dlhšie ako ktokoľvek iný. Viaceré kluby mu pritom pravidelne vyjadrovali podporu a priali veľa síl. Plzenčania ho stále uvádzali na svojej súpiske, v Petržalke za bránou viala vlajka s jeho portrétom. Okrem týchto mužstiev nastupoval aj za Inter Bratislava, MŠK Žilina a Poliethnicu Temešvár.

V slovenskom reprezentačnom mužstve toho síce nestihol počtom zápasov odohrať veľa, no bol súčasťou olympijského tímu v Sydney a za A-tím si zahral v kvalifikácii o EURO 2004 aj MS 2014. Na klubovej úrovni je držiteľom českého aj slovenského majstrovského titulu, zahral si Pohár UEFA, Európsku ligu aj Champions League, kde v súčte nazbieral 34 štartov v hlavnej súťaži.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora