Články - 30.06.2020 10:46

Slávny maďarský tím zostúpil, chuligáni hráčom odobrali dresy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Súboj o záchranu v maďarskej futbalovej lige mohol mať len ťažko dramatickejší priebeh. Kým posledný Kaposvár mal svoj osud spečatený už dlhšie, desiaty s jedenástym zohrali v poslednom kole vzájomný zápas a až ním mal byť známy druhý zostupujúci celok. Súboja bol trochu nečakane súčasťou aj VSC Debrecín. ktorý v sezóne 2018/19 obsadil tretie miesto a zahral si dokonca predkolo Európskej ligy. Lenže tento rok nazbieral o dvanásť bodov menej, čo ho v konečnom súčte zosunulo do druhej najvyššej súťaže.

DVSC v posledných piatich kolách nahral sedem bodov a zdalo sa, že by sa predsa zachrániť mohol. Lenže kľúčový zápas ešte len mal prísť a k udržaniu sa potrebovali Debrecínčania doma zdolať FC Paks. Od 17. minúty prehrávali 0:1, ale v 74. prišlo vyrovnanie, vzhľadom na priebeh zaslúžené, a dráma vyvrcholila až v posledných sekundách. Víťazný gól však už nepadol ani na jednej strane a zachrániť sa tak dokázal Paks. Pre fanúšikovské jadro bolo veľmi ťažké zmieriť sa s touto krutou realitou. Ešte v roku 2010 hral tento tím skupinovú fázu Ligy majstrov, o rok neskôr aj Európskej ligy a v dôsledku toho v meste vyrástol nový stánok s kapacitou cez 20 tisíc miest.

Krátko po záverečnom hvizde vnikli chuligáni domáceho celku na trávnik a pustili sa do slovnej aj fyzickej inzultácie niektorých hráčov. Tí si pritom veľmi dobre uvedomovali neúspech a sklamanie aj bez toho, aby do nich hučali podnapití agresori, ktorí navyše vyhodnotili, že táto partia si nezaslúži nosiť debrecínsky dres. Niekoľko hráčov, najmä legionárov, ktorí podľa nich nepodávali výkony adekvátne platu, doslova vyzliekli a počastovali ich viacerými vulgarizmami. Úplne inak si svoj posledný zápas kariéry predstavoval aj kapitán Dániel Tözsér, ktorý prebral úlohu mediátora a nebezpečné momenty pre svojich spoluhráčov sa snažil zažehnať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora