Články - 01.07.2020 19:07

Fanúšikovia vytlieskali slávny klub, hoci padol do tretej ligy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nemecký futbalový klub SG Dynamo Drážďany sa ešte pred Vianocami prepadol na posledné miesto druhej najvyššej súťaže a odvtedy sa už odo dna neodpútal. 34. kolo len definitívne spečatilo jeho umiestnenie na chvoste poradia a s ním aj zostup do tretej ligy, ktorý je veľmi tvrdou ranou pre osemnásobného šampióna východonemeckej ligy, ktorý bol do roku 1995 súčasťou domácej elity. Potom prišla kríza a prepad dokonca do štvrtej ligy, no po nej návrat do II. Bundesligy, ktorý napĺňal nádejou na postup medzi 18 najlepších celkov.

Piate miesto v ročníku 2016/17 k tomu nemalo ďaleko, no v ďalších dvoch rokoch sa Dynamo tejto pozícii ani nepriblížilo a riešilo situáciu na opačnom konci tabuľky. Lojalita fanúšikov a láska k mužstvu je však v tomto meste obrovská a dôkaz ponúkli samotní priaznivci, ktorí v závere sezóny hráčom ďakovali za bojovnosť, nasadenie a srdiečko, ktoré vkladali do každého vystúpenia. Drážďany v predposlednom kole zdolali Sandhausen 1:0, v poslednom remizovali s Osnabrückom 2:2, no príliš platné im to nebolo.

Početný fanklub napriek tomu počas záverečného kola obkolesil štadión, na ktorý pre koronavírus nemal prístup a chorálmi dával o sebe vedieť. Zoskupenie pokračovalo aj po samotnom stretnutí, keď sa žlto-čierni dočkali vytlieskania pri východe z útrob a k videniu tak boli ostro kontrastné obrázky oproti tomu, ako ťažko nesú vypadnutie fanúšikovia v niektorých iných kluboch.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora