Články - 05.07.2020 20:56

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/zahori.sk

Končí sa nám najzvláštnejšia futbalová sezóna v našej histórii. Súťaže boli prerušené, alebo ukončené, výsledky anulované a futbalisti môžu mať pocit, že ich snaha vyšla navnivoč. V tomto prípade to tak však nie je. Futbalový sviatok čakal dva tímy z OBFZ Senica, ktoré si zahrali finále 1. ročníka Sportika Cup - TJ Hlboké a FC Rybky sa stretli na štadióne FK Senica.

Dva najúspešnejšie tímy okresnej súťaže tejto nedokončenej sezóny sa stretli symbolicky aj vo finále 1. ročníka Sportika Cup – FC Družstevník Rybky a TJ Družstevník Hlboké - predviedli úžasné finálové divadlo. Toto lokálne derby videlo priamo na štadióne 1500 fanúšikov, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru a ďalšie tisíce divákov sledovalo duel na HUSTE.tv a v mobilnej aplikácii TV JOJ.

V riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 2:2, predĺženie góly neprinieslo, a tak o víťazovi rozhodoval jedenástkový rozstrel. FC Rybky vyhrali 4:3 a odniesli si víťazný pohár.. Blahoželáme.

Hlboké – Rybky 2:2 (2:0), pok. kopy 3:4
Góly: 22. T. Vach, 43. R. Slaný – 53., 59. F. Ravas.
Pred 1232 divákmi rozhodovali Černek- M. Šefčík, Šturdík.

Hlboké: Fišan – Chovanec, Kumančík, R. Morávek, Pajpach, Pavlík, T. Slovík, Slaný (102. Otépka), Vach (98. Hrušecký), Mráz (70. Šimo), D. Slovík (86. M. Morávek), tréner Karol Fabian.

Rybky: Rýzek – Fodor (116. Bojňanský), Červinka (86. Surový), Mach (70. Fábik), Patka, Vacula, Černek, K. Ravas, Mareček (46. Bartošek), Kuchta, F. Ravas, tréner Tomáš Duška.

Zdroj: záhorí.sk