Články - 05.07.2020 15:59

Ligu chceli dohrať podľa dohodnutého scenára, prišli im na to

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Mimoriadne zasadnutie má za sebou futbalový zväz v Arménsku. Jeho výsledkom je pozastavenie činnosti 58 osobám a do problémov sa dostalo hneď päť mužstiev tamojšej druhej najvyššej súťaže. Dôvodom bolo podozrenie z manipulácie výsledkov ligových stretnutí, do ktorého sa vložila aj FIFA. Tá si vyžiadala materiály, ktoré vrhali na kluby zlé svetlo, vypočula si ich stanoviská a tresty potvrdila. 45 z nich je pritom doživotným zákazom činnosti vo futbalovom prostredí.

Konkrétne ide o Lokomotiv Jerevan, ktorý sa radil medzi ašpirantov na postup medzi desaťčlennú elitu, kde tento rok pôsobilo hneď šesť celkov z hlavného mesta. Jeho mestský rival Ani Jerevan, podobne ako FC Masis, riešil dohodami svoju situáciu na opačnom póle tabuľky, kým vyjednávaniam boli ochotne naklonené celky zo stredu tabuľky ako Aragats Aštarak a Torpedo Jerevan.

Rozsah problému mal za následok okamžité a jednohlasné ukončenie prebiehajúcej sezóny, ktorá mala za sebou neúplných 30 kôl. Ako sa bude riešiť postupovanie a zostupovanie z tejto ligy, doladia kompetentné orgány v najbližších dňoch až týždňoch. Momentálne je však väčšia pozornosť venovaná tomu, že by mali padať okrem disciplinárnych trestov aj tresty odňatia slobody. Podľa doterajších zistení sa manipulovalo s výsledkami počas veľkej časti sezóny. Obvinené celky však teraz majú priestor na odvolanie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora