Články - 14.07.2020 15:16

Berlínska akciová ponuka: test na Covid plus vstupenka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalový klub Union Berlín sa napriek neistej situácii v Nemecku chystá naplniť pre budúci ročník svoj štadión. Reč je pritom o vyše 22-tisícovej kapacite a úvod novej sezóny je predbežne naplánovaný na prvú polovicu septembra. Hoci je krajina stále počtom infikovaných ľudí koronavírusom piatou najsilnejšie zasiahnutou v Európe, pre športové kluby je ligový program často existenčnou otázkou. Preto musia prichádzať s opatreniami, ktoré by sa za iných okolností neriešili.

Pred každým súbojom dostanú fanúšikovia možnosť bezplatne absolvovať test na koronavírus, k čomu bude stačiť preukázať sa platnou vstupenkou na konkrétnu domácu konfrontáciu. Návštevník zápasu sa tak uistí, či je zdravý, no následne sa bude približne dve hodiny zdržiavať v spoločnom priestore s ďalšími tisíckami priaznivcov. O dva týždne, keď sa Union opäť vráti na svoj domáci štadión, môže proces zopakovať. Možnosťou bude aj vynechanie testovania pred štadiónom, ale to len v prípade, že sa bude vedieť návštevník preukázať negatívnym testom, nie starším ako 24 hodín.

"Naším cieľom je čo najefektívnejšie zabrániť tomu, aby sa na našom vypredanom štadióne niekto nakazil. Platí to o členoch klubov, ale aj fanúšikoch. Uvedomujeme si, že ide o obrovskú výzvu po organizačnej aj ekonomickej stránke, ale dokážeme ju zvládnuť a náš klub bude riešiť všetky náklady na vykonanie opatrení," informoval prostredníctvom svojho webu berlínsky celok. Hlad po futbale je v ňom veľký a celkom pochopiteľný. Pred sezónou 2019/20 sa prvý raz v histórii prebojoval do najvyššej súťaže a umiestnil sa na 11. priečke.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora