Články - 23.07.2020 17:24

Odložené finále Pohára pre nález fanúšikovského muničného skladu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Neľahkým záverom futbalového ročníka si prechádzajú Gréci. Tí minulý víkend absolvovali posledné ligové kolo a po koronavíruse si Pohár prešiel semifinálovými dvojzápasmi až k rozhodujúcej bitke o trofej. Tá sa však v riadnom termíne na aténskom Štadióne Georgiosa Kamarasa neodohrá. Svoju účasť na ňom si zabezpečili futbalisti AEK Atény a Olympiakosu Pireus. Necelý týždeň pred stretnutím však polícia našla skrýšu s osemnástimi zápalnými fľašami a dvanástimi drevenými palicami.

Násilie a emócie medzi fanúšikmi počas gréckych zápasov nie sú ničím výnimočným. V tomto prípade však vzniklo vážne a dôvodné podozrenie, že by v blízkosti štadióna mohlo vypuknúť masové násilie a krv by tiekla na litre. Duely miestnej Superligy prebiehajú za sprísnených bezpečnostných a hygienických opatrení, navyše s obmedzeným počtom divákov. To by sa týkalo aj pohárového finále a fanúšikovská vojna by sa preto mohla rozšíriť do aténskych ulíc.

Náhradný termín finále zatiaľ zverejnený nebol. Olympiakos v ňom môže spečatiť zisk double, keďže ligu ovládol s náskokom 18 bodov a v poslednom kole navyše pokoril práve AEK presvedčivo 3:0. Aténčania obsadili konečné tretie miesto, ktoré ich dostane do predkôl Európskej ligy. To mali isté už pár kôl pred koncom súťaže a oba tímy tak do veľkej miery koncentrovali pozornosť na posledný duel sezóny. Olympiakos je so 45 ligovými titulmi a 27 pohárovými triumfmi rekordérom oboch súťaží, no druhú zo súťaží ovládol naposledy v roku 2015. Najaktuálnejšie tri ročníky patrili PAOK-u.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora