Články - 24.07.2020 13:47

Čas vyťažiť z veľkého potenciálu, hlási nový investor

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Po vypadnutí FC Toulouse do druhej francúzskej ligy predal jeho majiteľ výraznú väčšinu svojich podielov a tím sa tak dostal do rúk nového investora. Ide o americkú spoločnosť RedBird Capitals Partners, ktorá vidí najmä geograficko-regionálny potenciál a informovala, že sa bude snažiť predovšetkým vytvoriť kvalitnú a širokú mládežnícku základňu nielen z mesta, ale aj zo širšieho okolia. Toulouse počas doterajšej 83-ročnej existencie nikdy nevyhralo ligu ani pohár, akurát dvakrát triumfovalo v druhej lige. Naposledy v roku 2003 a odvtedy sa nepretržite držalo v Ligue 1.

"Sme mimoriadne hrdí na to, že sa môžeme podieľať na novej kapitole FC Toulouse. Z klubu sa budeme snažiť vydolovať jeho potenciál," vyhlásil nový majiteľ Gerry Cardinale, ktorý na post prezidenta klubu dosadil Damiena Comolliho. Ide o známe meno z pôsobenia v Monaku, Saint-Étienne, Arsenalu, Liverpoolu aj Tottenhamu. Jeho úlohou bude pomôcť mužstvu čím skôr sa otriasť a vrátiť sa do najvyššej súťaže. Ročník 2019/20 bol ukončený predčasne, no "Les Violets" boli na beznádejne poslednom mieste so štrnásťbodovým mankom na záchranu.

Doterajší majiteľ Olivier Sadran naďalej drží 15 percent akcií klubu a osud tímu mu tak nie je ľahostajný. Bude sa snažiť naďalej podieľať na fungovaní a svoje skúsenosti a zručnosti ponúka Američanom. RedBird sa okrem futbalu angažujú aj v americkom futbale, kde investujú do sprostredkovateľa predaja vstupeniek a pohostinstva aj do regionálneho vysielateľa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora