Články - 27.07.2020 22:26

Zranený Mbappe ďalšou obeťou prekliatia hry

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

"Povera", ktorú rozšírili najmä priaznivci NFL, no už pár rokov sa o nej intenzívne hovorí aj vo futbalovom prostredí. Vyvojári športovej hry tradične na obale vystavia aktuálnu veľkú hviezdu, ktorej predpovedajú vydarený ročník a má byť tvárou produktu. Títo hráči sa menili, pocty sa dostalo Beckhamovi, Bergkampovi, Scholesovi či Henrymu, štyri roky sa vsádzalo na dvojicu Ronaldinho - Rooney a v edíciách 13, 14, 15 a 16 to bol Messi. Následne začalo obdobie experimentovania a s ním aj smola, ktorá sa lepila na päty takto poctenému futbalistovi.

FIFA 21 sotva predstavila, že na obal novej edície sa dostane Kylian Mbappé a ten sa hneď v prvom súťažnom zápase vážne zranil. Finále Pohára preňho skončilo už v 33. minúte a je otázne, koľko toho v aktuálnom ročníku stihne odohrať a dosiahnuť. Všetci veria, že viac ako Marco Reus, ktorý sa stal ústrednou postavou hry po fantastickej sezóne 2015/16. V tej ďalšej ho však sprevádzali zranenia a nastúpil len na 17 bundesligových zápasov. Z obalu hry FIFA 19 bol stiahnutý Cristiano Ronaldo, ktorý síce neprežil hernú krízu, no dostal sa do vážneho tieňa obvinenia zo znásilnenia. Po ňom padla voľba na Neymara, ktorý si prešiel veľmi podobnou kauzou.

Keď sa vývojár rozhodol, že na obale FIFA 20 nebude brazílska hviezda a počká sa na doriešenie jeho kauzy so znásilnenou modelkou, miesto získal Eden Hazard. Po marketingovej stránke, prestup z Chelsea do Realu Madrid získal veľkú pozornosť a javil sa ako skvelá voľba, no jediný strelený gól v 21 súťažných zápasoch sezóny 2019/20 je obrovským sklamaním a najmenej plodnou sezónu, akú Belgičan kedy mal. V prípade Mbappého sa "prekliatie" vracia do roviny zdravotných problémov. Ostrý sklz Loica Perrina viedol k červenej karte kapitána Saint-Étienne a k predpokladanej dlhej absencii opory parížskeho mužstva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora