Články - 28.07.2020 18:37

Šatňa si zgustla! Novú posilu ošklbali alá Ronaldo z roku 2002

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Dokonalý účes je pre mnohých futbalistov jednou z kľúčových podmienok, bez ktorej na trávnik ani nevyjdu. Lenže príchod do nového klubu so sebou nesie patričné riziká a hrozí, že kabína siahne práve na túto "pýchu". Spoznal to stopér Victor Guzmán, ktorý sa v osemnástich rokoch predral do A-mužstva mexického Club Tijuána. Ten má zaužívaný zvyk, že mladík odohrá zápas za podmienok, ktoré mu vymyslia práve spoluhráči. Tí si preňho pripravili kópiu ikonického účesu brazílskeho útočníka Ronalda z MS 2002. S ním odohral prvé tohtosezónne kolo proti Atlasu, no samotný účes nebol to najhoršie.

Oveľa horšia bola realizácia. Tijuana vo svojich radoch nemá práve vyučených kaderníkov, navyše v záujme nikoho nebolo, aby frizúra talentovaného mladíka bola dokonalá. Okrem výrazného ostrovčeka vlasov nad čelom, vyzeral zvyšok jeho hlavy ako keby ho zbežne prešiel krovinorez a náhodne sa mu po celej hlave striedali oblasti vlasov s rôznou dĺžkou. Na sociálnych sieťach sa mu vďaka tomu dostalo poľutovania a výsmechu zároveň. Dobrej nálade pomohlo aj víťazstvo 3:1, pri ktorom Guzmán odohral plných 90 minút. Nešlo pritom o jeho debut v seniorskom tíme. Mladý odchovanec sa na symbolických pätnásť minút ukázal na trávniku počas jedného pohárového zápasu z minulého ročníka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Diario RÉCORD (@record_mexico),

Médiá po celom svete mali pri tejto príležitosti možnosť zaspomínať si na legendárny účes, s ktorým Ronaldo odohral celý šampionát v Japonsku a Kórejskej republike. S ôsmimi strelenými gólmi dotiahol Brazíliu až k titulu majstra sveta, keď v semifinále aj finále zariadil všetky tri góly, ktoré juhoamerický výber strelil. Jeho štart na turnaji bol pritom pre zranenie nohy ohrozený a v deň začiatku majstrovstiev ešte zďaleka nebola v poriadku. Ako s odstupom času skonštatoval, bláznivým účesom, na ktorý vôbec nie je hrdý, úplne odpútal pozornosť od indispozície a hovorilo sa prakticky len o jeho hlave.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora