Články - 29.07.2020 13:17

Okradnutý Lewandowski? Nemci bojujú o jeho Zlatú loptu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Francúzske periodikum France Football sa rozhodlo, že v roku 2020 nebude udeľovať prestížne ocenenie Zlatá lopta. Verdikt niektorí prijali s pochopením, no vo veľkom sa objavujú názory, že to nebolo správne rozhodnutie. Vyhlasovateľ to odôvodnil tým, že viacerí futbalisti mali pre koronavírus zhoršené podmienky oproti iným a výsledky by boli skreslené. Faktom však je, že okrem francúzskej ligy, všetky ostatné súťaže "veľkej päťky" budú dohrané a s nimi aj Liga majstrov a Európska liga.

Veľkú nespokojnosť hlási najmä Bayern Mníchov, v ktorého rade žiaril 51-gólový Robert Lewandowski a Bavori veria, že mal byť tento rok vyhlásený za najlepšieho futbalistu sveta. "Prežíva famóznu sezónu s 34 bundesligovými gólmi, ku ktorým pridal ďalších 11 v Champions League. Ide zrejme o jeho najlepšiu sezónu v kariére, no France Football sa tento rok rozhodol neudeliť Zlatú loptu. Nepovažujem to za spravodlivé," povedal šéf predstavenstva mníchovského klubu Karl-Heinz Rummenige. Tvrdí dokonca, že bude osobne telefonovať Giannimu Infantinovi a prezidenta FIFA sa pokúsi presvedčiť, aby s verdiktom niečo spravil.

Poľský reprezentant ovládol tabuľku strelcov nemeckej ligy s náskokom šiestich gólov pred Timom Wernerom z Lipska. Okrem toho, v domácej súťaži nastrieľal o deväť zásahov viac ako kráľ strelcov zo Španielska Lionel Messi, o jedenásť prevýšili Jamieho Vardyho z Anglicka a je na tom identicky ako Talian Ciro Immobile, ktorému sezóna ešte neskončila, no i bez toho majú všetci spomenutí viac odohraných zápasov ako Lewandowski. "V každom prípade musí existovať nejaká možnosť, ako udeliť cenu pre najlepšieho futbalistu sveta," zlostí sa Rummenige. Posledným držiteľom Zlatej lopty z nemeckej ligy bol v roku 1996 Mathias Sammer.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora