Články - 30.07.2020 13:34

Hrozil zostup, nedbanlivosťou pomohli rozšíriť koronavírus

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nepekné obvinenie zamávalo českým futbalom. Sezóna najvyššej súťaže sa nedohrala pre koronavírus, ktorý sa rozšíril vo viacerých regiónoch krajiny tesne pred naplnením programu bojov o záchranu. Ako to už v podobných prípadoch býva, hľadá sa vinník a podozrenie padlo na SFC Opava. Disciplinárna komisia informovala o tom, že nie je spokojná s postupom sliezskeho klubu pri vypuknutí problému, celý tím sa dostal do karantény a za následok to malo ukončenie ligy bez určenia vypadávajúceho.

Pre Opavčanov to bol prijateľný scenár, keďže mali na konte 25 bodov, rovnako ako posledná Příbram. Práve medzi týmito dvomi tímami a Karvinou sa malo v záverečných dvoch kolách rozhodnúť o tom, kto opustí šesntásťčlennú spoločnosť vo Fortuna:lige. Opava pritom mala čeliť Olomoucu a Tepliciam, čiže najsilnejším dvom mužstvám "dolnej šestky". "Členovia ligového výboru takto rozhodli na základe informácií od Ministerstva zdravotníctva, ktoré upozornilo, že zo záverov epidemiologického vyšetrovania krajskej hygienickej stanice v klube vyplynulo, že prvoligový celok pravdepodobne nedodržal pravidlá pre prevenciu šírenia ochorenia Covid-19," vysvetľuje český futbal vážne podozrenie.

Vedenie zachraňujúceho sa tímu však medzičasom na obvinenia reagovalo a tvrdí, že si žiadneho pochybenia nie je vedomé a ani ho nikto v tejto veci nekontaktoval: "Vždy sme postupovali v súlade s manuálom, ktorý sme dostali od Ligovej futbalovej asociácie. Na základe uskutočnených testov môžeme navyše konštatovať, že s výnimkou jediného pozitívne testovaného futbalistu, všetci ostatní hráči a členovia realizačného tímu majú negatívny výsledok," SFC Opava zároveň dodáva, že ho postup voči nemu prekvapuje, ale je pripravený naplno komunikovať a spolupracovať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora