Články - 01.08.2020 10:29

Vicemajster Turecka bude v pohárovej Európe chýbať

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Manchestru City to touto cestou vyšlo, Trabzonspor toľko šťastia nemal. Strieborný tím nedávno skončenej sezóny tureckej ligy sa nepredstaví v treťom predkole Champions League, kam ma za iných okolností druhý tím Süperlig istú miestenku. Dôvodom je porušenie pravidiel finančnej fair play. Podobne ako spomenutý anglický klub, aj Turci sa voči verdiktu odvolali a zabojovali na Športovom arbitrážnom súde, no ani ten im za pravdu nedal.

Dĺžka trestu má ročné trvanie a miestenky v edícii 2020/21 sa tak posúvali mužstvám o pozíciu nižšie. Beskitas si namiesto Európskej ligy zahrá predkolo prestížnejšej súťaže, kým pohár číslo dva okrem Sivassporu a Alanyasporu počíta aj so šiestym Galatasarayom. V prípade mužstva od Čierneho mora šlo o dlhodobejší problém, do ktorého sa dostalo ešte v roku 2016. Svoje záväzky odvtedy nedokázalo splatiť a tohtoročné výdavky boli vyššie ako príjmy do klubovej kasy.


Trabzon popri ligovom striebre opanoval aj Pohár, v ktorého finále vyhral nad Alanyasporom 2:0

Minulosť v Trabzonspore má Tomáš Hubočan, Juraj Kucka aj Matúš Bero, no sezónu 2019/20 v nej nedohrával žiaden Slovák. Záujem verejnosti však počas uplynulého roka vzbudil príchod Daniela Sturridge, Johna Obiho Mikela, Gastóna Campiho, Alexandra Sörlotha či Caleba Ekubana. Kým prví dvaja prišli ako voľní hráči, argentínsky stopér, nórsky útočník a ofenzívny ghanský reprezentant boli záležitosťou stoviek tisíc eur. Aj vďaka tomu bol tento celok najvážnejším vyzývateľom majstrovského Basaksehiru a zaostal za ním o štyri body.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora