Články - 01.08.2020 21:12

Odmietli trénera pre úspechy s rivalom, ten sa vzoprel a ostal

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len pred týždňom ukrajinské futbalové Dynamo Kyjev predstavilo svojho nového trénera, ktorým sa stal rumunský veterán Mircea Lucescu. 75-ročný kouč v minulosti viedol rumunský národný tím, Dinamo aj Rapid Bukurešť, Inter Miláno, Besiktas, Galatasaray, Šachťar Doneck, Zenit Petrohrad aj tureckú reprezentáciu. Pre mnohé kluby by to bol ideálny muž na lavičku, no nie pre kyjevské tvrdé fanúšikovské jadro.

Priaznivci Dynama sa proti Lucescovi vzbúrili, a to pre úspechy, ktoré dosahoval v Šachťare. Na jeho lavičke pôsobil v rokoch 2004 až 2016, z čoho vyťažil osem ukrajinských titulov. Pre niekoho to znamená, že v hlavnom meste osvedčí svoje skúsenosti s touto ligou, no fanúšikovia mu to nevedeli zabudnúť a z klubu ho vyštvali. Nejaký čas sa zdalo, že vedenie bude musieť zmluvu vypovedať, no nestane sa tak. Na všeobecné prekvapenie sa niekdajší útočník za podpory vedenia objavil na tlačovej konferencii a oznámil, že naplní čerstvo podpísaný dvojročný kontrakt.


Šachťar strieľal v majstrovskej sezóne priemerne 2,5 gólu na zápas a za celý ročník prehral len dvakrát

"Verím, že prejdeme dlhú cestu a fanúšikovia budú počas nej na našej strane. Mali by si vážiť môj odvážny krok a to, že tu dnes som v snahe pomôcť Dynamu," predniesol na tlačovej konferencii tréner, za ktorého hovoria už len úspechy samotné. Okrem ukrajinskej ligy vyhral trikrát rumunskú ligu, dvakrát tureckú, Pohár UEFA aj európsky Superpohár. V Donecku skončil v máji 2016 a s veľmi špecifickými pocitmi sa zrejme postaví do duelu proti nemu. Kyjevský tím minulý rok skončil druhý, no za svojím rivalom zaostal o neskutočných 23 bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora