Články - 06.08.2020 16:47

Koniec v klube oznámil smskou tesne pred zápasom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Veľmi bezcharakterným spôsobom sa so svojím zamestnávateľom "rozlúčil" tridsaťročný futbalista Jhon Mosquera. Kolumbijský krídelník si svojím behavým a produktívnym štýlom hry naklonil fanúšikov pražského Bohemians a zaradil sa medzi ich najväčších obľúbencov. V českom hlavnom meste pôsobil už v roku 2005 aj 2016 a počas zimnej prestávky uplynulej sezóny sa do zeleno-bieleho vrátil opäť. V desiatich zápasoch strelil tri gól a rokoval o predĺžení spolupráce. To si však náhle rozmyslel a klubu pripravil nepríjemné prekvapenie.

"S klubom nastúpil do prípravy a popri tom vyjednával o novej zmluve. S navrhnutými podmienkami súhlasil, v sobotu mali byť dotiahnuté detaily a s nimi aj podpis," informoval klub na svojom oficiálnom webe. Namiesto toho však prišiel utorkový útek. Mosquera ešte absolvoval dopoludňajší tréning a po ňom mal nastúpiť v prípravnom zápase proti MFK Chrudim. Tesne pred duelom však poslal trénerovi sms správu, aby s ním už nepočítal.


Chrudim v prípravnom zápase favoritovi vážnejšie problémy nenarobila

Na tréningu pritom futbalista s bohatými skúsenosťami zo Španielska ani nenaznačil, že by čokoľvek z dovtedajšieho dohadovania nemalo platiť a zamestnávateľ sa naňho právom hnevá. O to viac, kam zamieril. Posilnil Slovan Liberec, ktorý počas základnej časti ročníka 2019/20 nazbieral o päť bodov viac ako Bohemka a aj vďaka tomu si zaistil miestenku do play-off Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora