Články - 23.08.2020 19:02

Beckhamovo Miami sa dočkalo neskôr ako väčšina nováčikov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový klub Inter Miami, za ktorým stojí bývalý anglický reprezentant David Beckham, sa v nedeľu dočkal dňa "D". Do svojich štatistík si pripísal prvý víťazný súťažný zápas. V šiestom stretnutí nového ročníka Major League Soccer Inter pokoril Orlando City 3:2 a šlo o jeho ôsme oficiálne vystúpenie. Ide pritom len o druhé víťazstvo v histórii klubu. Na konci februára v priateľskom zápase Miamčania porazili Tampu Bay, no v úvodných dvoch sezónnych vystúpeniach boli pokorení, rovnako ako v troch dueloch pod záštitou turnaja "MLS je späť".

"Beckhamovci" mali do súboja s Orlandom veľmi dobrý vstup, keď už v dvanástej minúte prvý raz skórovali. Krátko po prvej štvrťhodine síce padol vyrovnávajúci gól, no bezprostredne po ňom šiel Inter naspäť do vedenia. To v 49. minúte ešte zvýšil a rival z floridskej oblasti na konci stretnutia už len korigoval manko na jednogólové. V priebežnej tabuľke Východnej konferencie sa tak Miami konečne odlepilo od posledného miesta, kam o skóre odsunulo New York City FC.

Premiérový plný bodový zisk v šiestom kole sa spomedzi nováčikov Major League Soccer radí medzi najdlhšie čakania. Cincinnati v minulej sezóne prvý raz vyhralo už v treťom kole, no na rozdiel od Interu, tento klub existoval už predtým v USL a nevznikal od nuly. Rovnako druhé súťažné vystúpenie však na víťazstvo stačilo aj Orlandu City z ročníka 2019 a predtým v roku 2015 Atlante, ktorá sa o štyri roky stala šampiónom a do veľkej miery tak šla príkladom ďalším mužstvám. Presvedčivý vstup na scénu tejto ligy mal aj New York City, ktorý vyhral v druhom kole a zároveň v úvodných troch kolách sezóny 2015 nenašiel premožiteľa. Čakanie o dĺžke toho miamského si naposledy pamätá Montreal Impact. Ten v roku 2012 nedokázal vyhrať rovnako až do šiesteho duelu.