Články - 28.08.2020 13:44

Vyhral dvadsiatu trofej, no stále má len 24 rokov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Neuplynulo ani sedem dní od finálového duelu Ligy majstrov UEFA medzi Bayernom Mníchov a Parížom Saint-Germain a internetom kolujú rôzne štatistiky, ktoré sa na tento zápas viažu. Jedna z nich sa týka aj jediného strelca gólu v lisabonskom stretnutí Kingsleyho Comana. Stále len 24-ročný futbalista totiž získal už svoju dvadsiatu trofej v profesionálnej kariére.

Coman odštartoval svoje pôsobenie v profesionálnom futbale v sezóne 2012/13 zhodou okolností v drese PSG. V tomto ročníku spolu s francúzskym veľkoklubom získal ligový titul a pripísal si tak premiérovú trofej. V nasledujúcej sezóne to bolo o poznanie lepšie, keď pridal k ligovému titulu aj triumf v ligovom pohári a tiež francúzskom superpohári. Dostal sa tak na číslo štyri v kolónke trofejí. Nasledoval presun do Turína, kde sa upísal Juventusu a hneď v premiérovom ročníku 2014/15 získal ďalšie dve prvenstvá. Okrem titulu v Serie A aj víťazstvo v Coppa Italia. Prelomovou bola sezóna 2015/16, keď v jej priebehu vymenil Coman Turín za Mníchov a upísal sa bavorskému gigantovi. V spomínanom ročníku sa tak mohol radovať zo štyroch trofejí, nakoľko odohral dostatok zápasov za oba kluby. Za prvé štyri sezóny profesionálnej kariéry tak nazbieral až desať titulov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

@king_coman won his 20th trophy on Sunday. He's still only 24 ?

Príspevok, ktorý zdieľa Bleacher Report Football (@brfootball),

V drese Bayernu Mníchov samozrejme táto séria neskončila. Ročníky 2016/17 a 17/18 priniesli zhodne po dve trofeje za víťazstvo v Bundeslige a tiež v nemeckom superpohári. Forma najúspešnejšieho nemeckého klubu však neutíchla a to sa odzrkadlilo aj na dalších úspechoch, pri ktorých Coman nechýbal. Sezóna 2018/19 pridala k ligovému a superpohárovému aj pohárový titul, čo bezpochyby potešilo nielen francúzskeho reprezentanta, ale aj samotných predstaviteľov Bayernu. To ale ešte netušili, že v ročníku 2019/20 dosiahnu na najcennejšiu európsku trofej. Vo finále Ligy majstrov Mníchovčania zdolali PSG práve gólom Kingsleyho Comana a k ligovému titulu a triumfu v superpohári tak pridali tretiu trofej. Zbierka aktuálne 24-ročného futbalistu sa tak zastavila na čísle 20. Či to bude dočasné alebo permanentné sa uvidí neskôr, no bilancia dvadsiatich titulov za osem sezón je viac než úctyhodná.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora