Články - 30.08.2020 08:52

Radšej Istanbul ako Trnava či Trenčín. Rozhodol rodinný život

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie počas aktuálneho prestupového obdobia navnadil fanúšikov, že by sa po šestnástich rokoch mohol vrátiť na slovenské trávniky. Martin Škrtel váhal s predĺžením kontraktu u tureckého šampióna a pohrával sa s myšlienkou, že by počas ročníka 2020/21 pôsobil vo Fortuna lige. Do úvahy pritom mali pripadať len dve možnosti - AS Trenčín alebo FC Spartak Trnava. Superposily sa nakoniec nedočkal ani jeden a podpis "pristál" na novú ročnú zmluvy s Basaksehirom. Kľúčovú úlohu pri tomto rozhodovaní preňho zohralo rodinné zázemie a úvahy nad návratom na Slovensko sa odkladajú.

Jeho slová, pôvodne publikované v denníku Šport, citovala agentúra SITA. 35-ročný obranca pritom pripúšťa, že ho v hlavnom meste Turecka udržala aj možnosť hrať budúci ročník Ligy majstrov. Počas minulej sezóny odohral 20 z 34 ligových kôl, stabilne nastupoval v Európskej lige a jeho pozícia by sa po roku výrazne zhoršiť nemala, hoci sa mužstvo bude musieť trochu pripravovať aj na budúcnosť bez neho. "V prvom rade bola u mňa rodina. Syn chodí v Istanbule tri roky do anglickej školy a po štyroch ukončí jednu etapu, na čom nám s manželkou záleží. Navyše, život v Istanbule sa nám ako rodine páči. Samozrejme, že zavážilo aj to, že budeme hrať Ligu majstrov. Byť v 35 rokoch súčasť takejto súťaže je veľká vec. V procese rozhodovania mi pomohlo aj to, že som sa počas minulej sezóny cítil v klube veľmi dobre a všetko fungovalo," zhrnul kľúčové dôvody.

Najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž si zahral naposledy v ročníku 2014/15 za Liverpool a návratom na Slovensko by sa táto méta stala málo pravdepodobnou. "Počas koronakrízy som viedol intenzívne rokovania s Trnavou. Musím sa jej poďakovať za záujem, ktorý bol enormný. Spartak bol ochotný počkať do konca ligy na to, ako sa vyvinie moja situácia. Od začiatku však vedenie klubu vedelo, aké sú moje priority. Verím, že v Trnave pochopili, ako sa situácia vyvinula," opísal rokovania. Dodáva pritom, že ani po najbližšej sezóne ešte končiť nechce a pokiaľ si neprivodí vážny zdravotný problém, Trnava je určite v hre. Ale aj Trenčín, ktorý sa ozval o čosi neskôr, no futbalovo v ňom vyrástol a práve odtiaľ putoval do Zenitu Petrohrad.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora