Články - 02.09.2020 14:58

Väzenie dobrým promom, vyšiel trailer na film o Ronaldinhovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Brazílska futbalová legenda Ronaldinho má za sebou náročné týždne, keď bol takmer šesť mesiacov väznený v Paraguaji pre cestovanie na falošné doklady. Túto svoju životnú skúsenosť však má za sebou, prostredníctvom sociálnych sietí poďakoval fanúšikom, ktorí naňho mysleli a podporovali ho. Zároveň dal do pozornosti nový dokumentárny film, ktorý sa bude venovať jeho životnému príbehu. Ten ponesie názov "Najšťastnejší muž na svete", veľmi príznačný pre jeho tradičný široký úsmev, ktorý rozdával počas celej svojej kariéry. Nič na tom nezmenil ani fakt, že svoje 40. narodeniny oslávil vo väzení, no tomu priestor v dokumente venovaný nebude.

"Vyrozpráva to môj životný príbeh, ktorý je do veľkej miery spätý s vašou neúnavnou podporou. Verím, že sa vám bude páčiť," vystihol podstatu snímky, ktorá začína jeho útlym detstvom, v ktorom nemyslel na nič iné, len na naháňanie sa za loptou. Futbal sa naozaj stal neoddeliteľnou súčasťou života a ako v traileri tvrdí, neprejde deň bez toho, aby si nespomenul, aké to bolo hrať pred plným štadiónom. To prežíval nielen v brazílskom národnom mužstve, ale aj ako hráč FC Barcelona, AC Miláno, Paríž Saint-Germain, Atlético Mineiro či Clube de Regatas do Flamengo. Okrem futbalového pozlátka však médiá značnú pozornosť venovali aj jeho prešľapom mimo futbalových trávnikov, čo bolo aj dôvodom oneskoreného predstavenia filmu. Dokonca bolo ohrozené jeho publikovanie.

V roku 2018, kedy ukončil svoju profesionálnu kariéru, bol pranierovaný za údajnú bigamiu. Manželský zväzok mal okrem svojej snúbenice v rovnakom čase uzavrieť aj s ďalšou partnerkou. Milostný trojuholník si dokonca mal harmonicky spolunažívať v Ronaldinhovej luxusnej vile a jediným pravidlom bolo, že obom ženám doprial rovnaký darček a rovnaký komfort. Futbalista venoval značné úsilie tomu, aby sa problémom so zákonom vyhol, pretože polygamia je v Brazílii trestným činom. Ich zväzok mal vraj len "symbolický" charakter a v skutočnosti s obomi zosobášený nebol. Po rozchode sa však začal veľký boj o majetok s "oficiálnou" partnerkou a médiá si posvietili na vtedajší zúfalý stav bankového konta najlepšieho futbalistu sveta za rok 2005. Pridružil sa k tomu nelegálny rybolov v Paraguaji, pre ktorý mu bola zakázaná návšteva tejto krajiny, tú porušil a jeho problémy so zákonom nabrali vážny charakter.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora