Články - 03.09.2020 18:19

Vysnívanú prácu si Forlán udržal len jedenásť zápasov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Ikona uruguajskej futbalovej reprezentácie a bývalá hviezda Manchestru United či Atlética Madrid ochutnala trénerský koláč, no vôbec nezachutil. Diego Forlán len pred rokom uzavrel svoju aktívnu futbalovú kariéru a ihneď začal intenzívne pracovať na svojej trénerskej budúcnosti. Ponuka, podľa očakávaní, prišla a dostal ju z CA Peňarol, za ktorý v rokoch 2015 až 2016 hrával, čím si do veľkej miery splnil svoj sen. Stal sa koučom tradičného klubu vo svojej vlasti, v ktorom navyše zanechal v minulosti dobrý dojem a fanúšikovia ho mali radi. Lenže ako tréner stihol ich sympatie do veľkej miery stratiť. Vydržal len jedenásť duelov, z ktorých vyhral len štyri a vo funkcii tak pokračovať nebude.

Klub z Forlánovho rodného Montevidea je 52násobným šampiónom, len zriedka končí na horšom ako druhom mieste a keď ho nový tréner držal na siedmej pozícii, vedenie to považovalo za neprijateľný stav. Jeho prvá manažérska misia tak skončila fiaskom a len zásluhou koronavírusu nevyznieva tragikomicky aj z dátumového hľadiska. Predstavený totiž bol v decembri minulého kalendárneho roka a odvolali ho v auguste, čo vychádza na slušných osem mesiacov. Takmer pol roka z toho sa však v Uruguaji pre pandémiu nehralo.

Majster Anglicka, víťaz Európskej ligy a dvojnásobný najlepší strelec najvyššej španielskej súťaže pritom svoju premiéru v Peňarole vyhral. Tento celok však je navyknutý na maximálne tri či štyri ligové prehry za sezónu a teraz nakopil tri v priebehu deviatich kôl. Vyhral len trikrát a na lídra tak už nadobudol sedembodovú stratu, ktorá bude pre Forlánovho nástupcu poriadnou výzvou. S priemerom 1,3 získaného budu za zápas by sme v novodobej peňarolskej histórii hľadali horších trénerov len ťažko. Keď sa aj našli, mali podobnú životnosť. V decembri bol odvolaný Diego López, s minulosťou v Bologni, Cagliari či Palerme, s priemerom 1,85 bodu a pred ním trénoval Leonardo Ramos, s impozantným priemerom 2,15 bodu na kolo.


Na MS 2010 bol vyhlásený za najlepšieho hráča šampionátu

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora