Články - 07.09.2020 14:34

Ponúkal prostitútky, Touré sa ospravedlňuje za hlúpy vtip

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Jeden z najslávnejších futbalistov v histórii reprezentácie Pobrežia Slonoviny si spravil poriadnu hanbu. Pozvaný bol na charitatívny futbalový zápas "Soccer Aid", ktorý organizuje Detský fond pod hlavičkou UNICEF. Yaya Touré sa na podujatie patrične tešil a dával to poznať aj v skupinovej konverzácii s ostatnými pozvanými futbalistami. Svoju dobrú náladu však výrazne prestrelil. Odoslal totiž krátke video nahej ženy vo vani a dodal, že takýchto žien vie zohnať na zápas devätnásť.

Britské médiá píšu, že tým niekoľkých hráčov urazil a jeho nevhodný vtip nahlásili organizátorom. Tí nemali najmenšie pochopenie, bývalého stredopoliara Manchestru City či Barcelony podrobili obrovskej kritike, až vyhodnotil, že najlepšie bude, ak z akcie odstúpi. Hovorí, že si je svojho veľkého prešľapu vedomý a na akciu takéhoto druhu sa podobné žarty vôbec nehodia.

"Chcem sa ospravedlniť všetkým účastníkom 'Soccer Aid' za nevhodný vtip, ktorý úprimne ľutujem. Bol naozaj hlúpy a neuvedomil som si, že by sa to niekoho mohlo dotknúť," kajal sa prostredníctvom Twitteru. Usporiadateľ síce uznal, že šlo o zle vyhodnotenú situáciu, ale na svojom rozhodnutí o Tourého vyradení trvá. Podobné vyhlásenia a "žarty" sa nestotožňujú s hodnotami, ktoré UNICEF zastáva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora