Články - 10.09.2020 22:23

Haaland prezradil svoj vzor. Má veľký potenciál prerásť ho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nórsky futbalový útočník Erling Haaland má nakročené k famóznej kariére, no musí pokračovať vo svojom kvalitnom nastolenom trende. Po 44 strelených góloch za Borusssiu Dortmund počas minulej sezóny, sa blysol aj v reprezentačných farbách, kde je jeho bilancia za A-tím momentálne tri góly v štyroch dueloch. Stále však má len dvadsať rokov, je mladíkom, a novinárov tak zaujímalo aj to, kto je jeho športovým vzorom.

Odpoveď celkom prekvapila. Nevzhliada k Messimu ani Ronaldovi, dokonca ani k žiadnemu z krajanov. Najviac mu imponovala hra a výkony Michua. Španiel v rokoch 2008 až 2015 nastupoval za Swansea City, Celtu Vigo aj SSC Neapol, no mimoriadnu štatistickú stopu za sebou nezanechal. V Anglicku nastrieľal 28 gólov, v Taliansku sa strelecky nepresadil ani raz a v rôznych mužstvách dokázal niečo málo pridať aj v Španielsku. Mal za sebou však príbeh o poctivej práci, keď ho vysoká strelecká produktivita v druhej španielskej ligy posunula do radov waleského účastníka Premier League a tam sa zaradil medzi obľúbencov publika.

Svoj detský idol Haaland pripomenul aj v zápase Nórska so Severným Írskom, keď presný zásah oslávil gestom, typickým pre bývalého španielskeho forwarda. Priznal pritom, že s Michuom cez sociálne siete pravidelne komunikuje a 34-ročný rodák z Ovieda sa dnes radí medzi jeho veľkých priaznivcov: "Má všetko. Je mladý, strieľa góly, je rýchly a dobrý obomi nohami. Myslím, že z neho bude jeden z najlepších strelcov v Európe. Je navyše pokorným chlapcom a má všetko pred sebou," povedal a chválil aj jeho kariérne kroky. Prestup zo Salzburgu aj Dortmundu a následné zotrvanie vo Westfálsku sú, podľa neho, skvelé rozhodnutia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora