Články - 13.09.2020 15:02

Nemohol mať čistejšiu pozíciu. Belgický mladík zahodil nemožné

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Škodoradosť na úkor niekoho z poprednej európskej súťaže futbalovú verejnosť vždy poteší a dôvod na ňu najnovšie doprial belgický záložník Aster Vranckx z KV Mechelen. V piatom kole Jupiler Pro League jeho tím čelil Oostende a doma prehral 0:1. Štatisti mu nenapočítali ani jeden presný strelecký pokus a trest za to prišiel v 95. minúte, keď padol jediný a teda rozhodujúci gól. Osemnásťročný mladík, ktorý je mechelenským odchovancom, určite nezaspával dobre. V 67. minúte sa ocitol v šanci, z ktorej priam musel skórovať, no netrafil ani bránu.

Chýbalo málo a reč by bola o obrovskej chybe hosťujúceho brankára. Ten zle vyhodnotil situáciu po zrazenom centri, vydal sa po lopte, no prepadol vo vzdušnom súboji. To Vranckxa vysunulo do stopercentnej tutovky, navyše v jeho blízkosti nebol žiaden protihráč. Lenže v zakončení spanikáril a hoci si loptu sklepol hruďou, v snahe o strelu sa na nej pošmykol a doťuknúť to do siete nezvládol ani v sede.

​Nešetril ho ani klub, ktorý na sociálnych sieťach prezentoval výsledok práve s fotografiou nešťastného stredopoliara. Mechelen sa tak po piatich kolách radí medzi najslabšie tímy súťaže a má bilanciu 1-1-3. Oostende je tabuľkovým susedom, no dokázalo svojho súpera víťazstvom preskočiť a má na konte o jeden bod viac.