Články - 14.09.2020 08:53

Koronavírus ich pripravil o všetkých brankárov, stiahli druholigistu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Do veľmi raritnej a nepríjemnej situácie sa dostal škótsky klub St. Mirren, ktorý naraz prišiel o všetkých troch gólmanov, ktorých mal na súpiske. Stalo sa tak navyše uprostred sezóny a vedenie muselo problém expresne vyriešiť. Siahlo po skúsenom českom brankárovi Zdeněkovi Zlámalovi, ktorý má v štatistikách zapísaných cez tridsať štartov v Premiership, no spoločne so svojím Heart of Midlothian v sezóne 2019/20 zostúpil do druhej najvyššej súťaže. Všetko navyše zrejme stihne bez toho, aby to jeho zamestnávateľovi narobilo problémy. Druhá liga začína až o týždeň a dohoda s prvoligistom zahŕňa týždenné hosťovanie.

Najvyššia škótska liga začala ligový ročník 2020/21 na začiatku augusta, no zostavou St. Mirrenu sa prehnal koronavírus. Pozitívny test hlásila brankárska jednotka Jan Alnwick a v dôsledku toho sa jeho kolegovia na tomto poste pre intenzívny kontakt s nakazeným dostali do karantény. Okrem Angličana Deana Lynessa je to aj Slovák Peter Urminský, ktorý sa do Veľkej Británie sťahoval na začiatku aktuálneho kalendárneho roka zo Spartaka Trnava. Angličan Alnwick chytal ešte v poslednom kole pred reprezentačnou prestávkou, no do siedmeho už zasiahnuť nemohol. Zlámal má náhlu premiéru za sebou a nedopadla podľa predstáv. St. Mirren podľahol vo forme hrajúcemu Hibernianu 0:3.

Výsledky pritom Hearts príliš zaujímať nemusia a oceňujú možnosť, že sa ich gólman pred ostrým štartom druhej ligy rozchytá. Klu totiž neskrýva postupové ambície a brankárska jednotka naposledy absolvovala súťažný duel pred šiestimi mesiacmi. Bývalá opora Zlína, Bohemians alebo Olomouca by mala odchytať tri duely. Proti edinburskému celku to už má za sebou a najbližšie bude čeliť útočníkom Celticu Glasgow a Dundee United.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora