Články - 14.09.2020 11:29

Dvanásť žltých a päť červených! Divočina vo francúzskom derby

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Uplynulý hrací víkend francúzskej futbalovej ligy ponúkol desať stretnutí. Udelených bolo v nich až deväť červených kariet a kým niektoré zápasy sa zaobišli bez tohto typu trestov, inde sa zbieralo aj za ne. Všetkým dominovalo tradičné derby medzi PSG a Olympique Marseille, v ktorom "Les Olympiens" dokázali prelomiť dvadsaťzápasovú mizériu vo vzájomných zápasoch a konečne sa dočkali víťazstva. Viac ako jediný strelený gól však zaujalo sedemnásť udelených kariet. Prvá už v siedmej minúte a v nadstavenom čase sa začali vo veľkom rozdávať vylúčenia. Bol medzi nimi aj Neymar, Leandro Paredes, Layvin Kurzawa a na opačnej strane Amavi a Benedetto.

Pre brazílskeho útočníka aj argentínskeho stredopoliara to bolo prvé sezónne vystúpenie za parížsky klub a po koronavíruse si vyslúžili ďalšiu "stopku". Hosťujúci Jordan Amavi aj Darío Benedetto do veľkej miery pokračujú v zbieraní kariet. Pre francúzskeho útočníka to bola štvrtá červená k 32 žltým, ktoré počas troch rokov v radoch Olympique dostal. Bývalý argentínsky reprezentant hral svoj okrúhly tridsiaty zápas v Ligue 1 a drží si priemer jednej karty na šesť duelov. Emócie sprevádzali celé stretnutie, no až do úplného záveru tasil rozhodca Jérome Brisard výlučne karty žltej farby.

Nálada v hlavnom meste Francúzska vôbec nie je dobrá. Finalista Ligy majstrov a dlhoročný suverén domácej súťaže svoj duel prvého kola odložil a následne z dvoch zápasov nevydoloval ani bod. Prehry s Lens a Marseille znamenajú pozíciu v zóne zostupu a hoci je len začiatok sezóny, s takým niečím rozhodne spokojnosť nemôže panovať. Obe prehry navyše boli výsledkom 0:1, čiže hviezdami nabitý tím ešte neskóroval. Len slabým ospravedlnením sú absencie Marquinhosa, Mbappého či Icardiho.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora