Články - 16.09.2020 22:06

Bundesligový futbalista sa pustil do fanúšika počas zápasu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Cesta Pohárom sa tento rok skončila pre druholigový Hamburg nečakane skoro. Vo svojom prvom súťažnom zápase nového ročníka podľahol domácim Drážďanom 1:4, a to tie len pred pár mesiacmi po mimoriadne zlých výkonoch padol do tretej ligy. Nečakaný výsledok veľmi zle niesol stopér Toni Leistner. Na tribúnu si vyšiel po fanúšika, ktorý sa správal nevhodne a počas duelu súperov počastoval niekoľkými urážkami a nadávkami. Tridsaťročný zadák je známy svojím nekompromisným štýlom hry, čo často vedie ku kartovým trestom. Drážďanskí priaznivci to dobre vedia, keďže ich farby hájil v rokoch 2011 až 2014 a práve on sa tak stával terčom slovných útokov najčastejšie.

Incident sa vyhrotil v čase, keď si redaktor Leistnera odchytil na pozápasový rozhovor a fanúšik poslal niekoľko urážlivých slov na adresu jeho rodiny, najmä dcéry. To si už nahnevaný futbalista nenechal a vyskočil na tribúnu. Vulgárneho priaznivca zrazil na zem a oddeľovať ich museli od seba až usporiadatelia. "Som si vedomý, že som mal reagovať inak a zvyčajne podobné situácie zvládam. Som otcom rodiny a mal by som ísť príkladom. Spravil som chybu a ospravedlňujem sa," povedal pre médiá, no od disciplinárneho postihu ho to neomilostí.

Zastal sa ho dokonca aj súperov tím. Ten situáciu hodnotil s tým, že k futbalu emócie patria a jednoducho sa stáva, že niekto spraví chybu a neudrží nervy na uzde. Svojich fanúšikov však vyzval k tomu, aby sa snažili vyjadrovať skôr vďaku a úctu futbalistom, ktorí mali oblečený dres tohto tímu v desiatkach stretnutí. "Toni Leistner je drážďanský chlapec, srdce má na správnom mieste, nikdy nezabudol, odkiaľ pochádza a je u nás vždy vítaný!" píše sa na Twitteri Dynama.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora