Články - 17.09.2020 13:54

Počas zápasu dodržiavali sociálny dištanc. Prehrali 0:37

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadne bizarným spôsobom zaujal nemecký futbalový klub SG Ripdorf/Mölzen, účastník tamojšej amatérskej ligy. Už pred duelom rezervných mužstiev s SV Holdenstedt avizoval, že sa mu mimoriadne nastúpiť nechce, aktuálna situácia s koronavírusom je vážna a neradno ju podceňovať. Pod hrozbou pokuty či ďalších trestov však jedenásť futbalistov na trávnik vybehlo, no spravilo maximum, aby sa nenakazilo. Od protihráčov sa dodržiaval striktný odstup a súboje o loptu preto nepripadali do úvahy. Holdenstedt však pre túto demonštráciu veľké pochopenie nemal a v tréningovom tempe súkal jeden gól za druhým. Výsledkom bol debakel o 37 gólov.

Už pred úvodným výkopom bola citeľná administratívna vojna. Hostia totiž kolo predtým odohrali zápas so súperom, ktorý potvrdil viacerých nakazených hráčov aj členov realizačného tímu. Vedenie súťaže však tento fakt nijak neriešilo a program nechalo plynúť. Ripdorf/Mölzen tak bol donútený nastúpiť, hoci na opačnej strane mohlo byť niekoľko mužov, ktorých testy na Covid-19 by boli s veľkou pravdepodobnosťou pozitívne. Doručené pritom boli negatívne testy nominovanej zostavy, avšak bez opakovania. Choroba sa môže pritom prejaviť až po niekoľkých dňoch a bez dodržania štrnásťdňovej karantény súper hrať nechcel.

Dôsledkom toho celého boli bizarné obrázky, ktoré sa naskytli na trávniku. Kým jeden tím hral, útočil a strieľal góly, druhý sa mu uhýbal. Zdolaný Ripdorf/Mölzen naďalej trvá na svojom a tvrdí, že hranie tohto zápasu bolo ľahkovážnym ohrozením zdravia. Pred stretnutím mala prebehnúť v kabíne porada, na ktorej sa viacerí hráči nechali počuť, že proti potenciálne nakazeným súperom hrať nechcú. Holdenstedtčania to považujú za absurdné a tvrdia, že nikto z ich hráčov na trávniku nebol v priamom kontakte s infikovaným členom z Eddelstorfu. Napriek tomu sa nechali dobrovoľne otestovať, hoci im to bez kontaktu s pozitívnou osobou žiadne regule neprikazovali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora