Články - 21.09.2020 18:37

Neymarov nový kontrakt zatienil Ronalda aj Messiho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Prestup z Barcelony do Paríža spravil z Neymara najdrahšieho futbalistu sveta a stále púta veľkú pozornosť sponzorov. V porovnaní s Lionelom Messim či Cristianom Ronaldom je o päť rokov mladší, má tak pravdepodobne pred sebou dlhší úsek kariéry a reklamná zmluva, ktorú najnovšie podpísal s odevnou spoločnosťou Puma, je najhodnotnejšou, akú kedy športovec podpísal. Už začiatkom septembra pritom mnohých prekvapila informácia, že ukončil partnerstvo s Nike a dalo sa tušiť, že sa chystá čosi veľké.

Kontrakt s nemeckým gigantom mu vynesie 23 miliónov libier ročne a jediné, čo pre to musí spraviť, je nosiť výlučne kopačky, tréningový odev a aj kúsky do bežného dňa od tejto značky. "Vyrastal som pri sledovaní videí úžasných futbalových legiend, akými bol Pelé, Cruyff, Matthaus, Eusebio či Maradona. Želám si, aby som ich dedičstvo vniesol naspäť na trávniky," povedal 28-ročný útočník, vyzdvihujúc zopár mien, ktorá sa v minulosti spojili s touto značkou.

Dĺžka čerstvo podpísanej zmluvy je zatiaľ nejasná a neistá, no s určitosťou nechal príjmom z nej za sebou Ronalda aj Messiho. Argentínčanov aktuálny kontrakt so značkou Adidas vynáša 18 miliónov libier ročne, Portugalčanovi platí Nike ešte o tri milióny menej. Teraz sa od hviezdy PSG očakáva, že po prekonaní zranenia a vypršaní trestu za červenú kartu z derby s Marseille, zažiari viac ako v ročníku 2019/20. V ňom nastrieľal 19 gólov v súčte všetkých súťaží.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora