Články - 25.09.2020 09:07

Najrýchlejšie striedanie histórie zavinila korona aj nariadenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Nestáva sa často, aby vo futbale tréner striedal už po šestnástich sekundách hry. Už vôbec nie, pokiaľ ho k tomu neprinúti zranenie niektorého z hráčov. Niečo podobné sa však v estónskej prvej lige stalo a podpísal sa pod to koronavírus aj striktné nariadenie vedenia súťaže. To klubom prikazuje, aby pri každom zápase naplnili kvótu dvoch odchovancov v základnej zostave.

Dvojnásobný šampión, Kalju FC, sa však pred náročným zápasom proti Levadii Tallinn pasoval s koronavírusom, ktorý poslal do karantény viacerých členov jeho kádra a pomôcť si musel len šestnásťročným Laurim Suupom. Aby bol limit splnený, mladučký stredopoliar vybehol do akcie v základe, no v akcii sa neohrial ani minútu. Kouč Marko Kristal mu preukázal pramalú dôveru a hneď pri prvom prerušení hry ho nahradil Ukrajincom Vladislavom Chomutovom.

Kvóta tým bola naplnená a v hre sa pokračovalo, akoby nič. Estónci pritom majú schválené len tri striedania pre ligové zápasy a paradoxom je, že Kalju už až do záverečného hvizdu hráča z lavičky do hry neposlalo. Levadia, ako favorit, stretnutie tabuľkových susedov vyhrala 2:1 a Suup sa stal jedným z najdiskutovanejších mužov duelu. Keď už mu okolnosti dopriali premiérový štart za A-tím, tréner ho na pár minút pravdepodobne skutočne otestovať mohol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora