Články - 28.09.2020 16:07

Konflikt, zahodená penalta a prehra. Higuaínovi debut nevyšiel

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbalový útočník Gonzalo Higuaín len pred vyše týždňom ohlásil svoj prestup do Major League Soccer, kde sa zaradil medzi najzvučnejšie mená súťaže. Jeho súťažnú premiéru v radoch Interu Miami tak sprevádzali veľké očakávania, no rozhodne to nevypálilo tak, ako si argentínska hviezda predstavovala. Jeho tím podľahol Philadelphii Union 0:3 a bývalý madridský, turínsky či neapolský strelec sa s tým vyrovnával veľmi ťažko. Sám totiž niesol istý podiel viny, keďže v 77. minúte neúspešne zahrával pokutový kop.

Philadelphia sa po štrnástich odohraných zápasoch drží v popredí tabuľky, zatiaľ čo Miami vyhralo len trikrát a patrí medzi najslabšie celky celej MLS. Pensylvánsky tím vyhral polčas jednogólovým rozdielom a zhruba po hodine hry odskočil na 2:0. Krátko nato prišla ruka v pokutovom území a s ňou nariadená penalta, ktorú na seba vzal práve Higuaín, ovenčený takmer tromi stovkami gólov z európskeho kontinentu. Lenže bránu jamajského brankára Andreho Blakea prepálil a brániaci tím neskrýval svoje nadšenie. To sa Higuaínovi nepáčilo a nahnevane sa pustil do konfliktu hneď s niekoľkými protihráčmi. Rozhodca ostal chladný a kartové tresty nerozdával.

Napriek všetkému, tréner Diego Alonso si debut svojej najnovšej akvizície pochvaľoval a podľa jeho slov ukázal veľa pozitív. "Je logické, že bude potrebovať viac zápasov a každým ďalším sa v tíme bude cítiť pohodlnejšie a lepšie. Dokázal však, ako veľmi túžil hrať," povedal 45-ročný Uruguajčan na lavičke Interu. Dodal, že zahodená penalta sa môže prihodiť ktorémukoľvek hráčovi sveta a za tú Higuaína haniť nemožno.