Články - 04.10.2020 22:27

Haaland presne vie, čo potrebuje na pokorenie 50-gólovej méty

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ako sotva dospelý žiaril vo farbách Red Bullu Salzburg, stále v tinedžerskom veku prežil famóznu 44-gólovú sezónu v radoch Borussie Dortmund a tohtoročné očakávania od Erlinga Haalanda sú tomu adekvátne vysoké. Nórsky reprezentant je presvedčený, že očakávania naplní, fanúšikov nesklame a už aj vie, čo pre to musí urobiť. Jeho cieľom je poľahky prekonať päťdesiatgólovú métu a zabojovať tak o honor najlepšieho strelca všetkých súťaží, v ktorých sa vo farbách Borussie predstaví. Pre porovnanie, Robert Lewandowski bol v minulej sezóne autorom 55 gólov a podľa mnohých si zaslúžil neudelený titul najlepšieho futbalistu sveta.

Faktom je, že mladý dortmundský klenot prešiel náročným obdobím, počas ktorého sa musel naučiť postarať sám o seba, naučiť sa jazyk a zapadnúť v novom prostredí a meste. To všetko zvládol bez toho, aby bol cítiť akýkoľvek výkyv na jeho výkonoch. Túto fázu má za sebou a teraz fanúšikom sľubuje plne aklimatizovaného Haalanda. "Neustále sa musím zlepšovať. To je niečo, čo ma každodenne motivuje. Zlepšiť sa musí aj moje zakončenie, pri ktorom budem klinickejší, bezohľadnejší a zároveň si musím viac rozumieť so spoluhráčmi," povedal pre nemeckú tlač s tým, že veľa času po zápase trávi aj sledovaním svojich šancí a gólov. Z každej jednej príležitosti sa snaží vyvodiť záver, ktorý ho posunie vpred.

Nejde pritom len o masírovanie vlastného ega. Rovnako sleduje aj pohyb ostatných hráčov, spôsob, odkiaľ a ako zakončujú a čo robia bez lopty či s ňou. "Keď si spomeniem na všetky svoje zahodené šance, už minulý rok som mohol s prehľadom nastrieľať 50 gólov. Nechcem pôsobiť arogantne. Je to dobrá vec, ktorá mi ukazuje, kde mám rezervy a priestor na zlepšenie," prezradil dvadsaťročný ostrostrelec. Tri góly v štyroch dueloch stihol zaznamenať už aj v edícii 2020/21. Dvakrát skóroval v Bundeslige, raz v Superpohári.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora