Články - 06.10.2020 21:03

Čisté konto nie je zďaleka všetko!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: joj

Čadcu a Krásno nad Kysucou delí sedem kilometrov. Veľké kysucké derby odohrali v tretej lige Stred uplynulú sobotu a jeho hviezdou sa stal brankár hostí Pavol Lastovica.

A nielen preto, že si v derby súboji udržal čisté konto. K tomu, že si svoju brankársku úlohu splnil na sto percent, pridal ešte aj parádnu nadstavbu. On totiž aj skóroval. Hviezdny moment Pavla Lastovicu prišiel v 33-tej minúte, kedy dlhým výkopom zaskočil svojho náprotivka Radoslava Heglasa. Krásno aj vďaka tomu zvíťazilo v Čadci jasne 3:0.

Cez víkend sa tešil zo streleného gólu aj brankár Peter Uriaš. Tento kapitán tímu TJ ŠK Hronec dokonca z gólu víťazného. V šiestej lige Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica šokoval jasného lídra súťaže zo Slovenskej Ľupče. Jeho rozohrávka priameho kopu bola blesková a prudká, loptu letiacu cez dve tretiny ihriska zastavila až sieť brány súpera.

Tagy: brankár gol liga