Články - 14.10.2020 15:58

Známy futbalista zakladá klub. Fanúšikovia hlasujú o názve

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ikona japonskej futbalovej reprezentácie Keisuke Honda sa preslávil napríklad aj tým, že skóroval na všetkých kontinentoch, na ktorých mohol. V marci do svojej milej zbierky pridal Južnú Ameriku a za brazílske Botafogo nastupuje dodnes. V 34 rokoch však už uvažuje aj nad svojou budúcnosťou a rozhodol sa ísť do ambiciózneho projektu s vlastným tímom.

Ten zakladá vo svojej vlasti, zatiaľ len na amatérskej úrovni, a verejnosť prosí o pomoc pri jeho pomenovaní. Čosi sa o ňom dá dohľadať zatiaľ pod pracovným názvom "Edo All United", no ten 98násobný reprezentant nepovažuje za definitívny. Síce ešte nemá ani meno a nie je poriadne zaradený do súťaže, plány sú napriek tomu oveľa smelšie. "V budúcnosti plánujem založiť aj ďalší nefutbalový tím a vytvoriť mestečko," prezradil novinárom a zrejme len "netliacha".

Rodina Hondovcov totiž v športovom manažmente minulosť má, no projekt rakúskeho SV Horn finančne neutiahli a zbavili sa ho. Účastník troch svetových šampionátov si je istý, že sa z toho všetci ponaučili a hlavným problémom nebolo samotné financovanie. Nezafungoval vraj japonský model vedenia klubu, pre ktorý nevyšlo prepojenie s fanúšikmi a komunitou. V domácom prostredí to bude oveľa prajnejšie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora