Články - 16.10.2020 17:19

Podpredseda Českej futbalovej asociácie v putách

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Česká polícia sa postarala o poriadne zemetrasenie v sídle tamojšieho futbalu. Národná centrála proti organizovanému zločinu realizovala raziu vo Futbalovej asociácii Českej republiky a zatkla devätnásť osôb. Medzi nimi bol aj podpredseda Roman Berbr. Informáciu počas piatku priniesli viaceré české médiá s tým, že procesy prebiehali od skorých ranných hodín a prehľadávané boli nebytové priestory na Strahove.

Vyšetrovanie v štruktúrach českého futbalu sa týka korupcie. FAČR poskytla vyšetrovateľom plnú súčinnosť, no verejnosť sa zatiaľ dostala k veľmi obmedzenému množstvu informácií. Obvinené boli hneď tri osoby, a to zo sprenevery a podplácania v prospech organizovanej zločineckej skupiny. Zatknutý bol aj tretí najvyšší muž českého futbalu, v jeho prípade však zatiaľ nie je zrejmé, ktorý trestný čin a v akom rozsahu sa týkal jeho osoby. Vo všeobecnosti však má ísť o rozsiahle ovplyvňovanie výsledkov zápasov.

V rozhodovacích procesoch ostáva český futbal uznášania schopný. Podobnú situáciu zažil už v roku 2017, kedy skončil v policajných putách predseda Miroslav Pelta. Ten po prepustení na svoj post rezignoval a pol roka bola FAČR bez svojho šéfa. Až v decembri bol zvolený Martin Malík.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora