Články - 19.10.2020 15:24

Národný štadión premenia na poľnú nemocnicu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

V reakcii na rastúci počet pacientov s novým koronavírusom mení poľská vláda národný futbalový štadión vo Varšave na poľnú nemocnicu. Športový stánok s kapacitou 58 500 sediacich divákov postavili pre európsky futbalový šampionát, ktorého zápasy sa v krajine uskutočnili v roku 2012.

Hovorca poľskej vlády Piotr Müller v pondelok informoval, že na štadióne vytvoria priestor pre 500 pacientov a vybavia ho na podávanie kyslíka. "Vidíme, že počty prípadov narastajú takým tempom, že musíme zabezpečiť miesta na hospitalizáciu pre tých, ktorí to potrebujú," uviedol Müller v rozhovore pre celoštátnu spravodajskú televíziu TVP Info.

Agentúra AP však upozorňuje, že nie je jasné, ako chce poľská vláda nemocnicu vybaviť po personálnej stránke, keďže naprieč krajinou hlásia nedostatok lekárov aj ďalších zdravotníckych pracovníkov.

Poľsko počas jarnej časti pandémie zaznamenalo veľmi nízku mieru nákazy v porovnaní so západoeurópskymi krajinami, no teraz čelí exponenciálnemu nárastu prípadov. V pondelok tamojšie ministerstvo zdravotníctva potvrdilo ďalších 7 482 prípadov nákazy koronavírusom a 41 úmrtí. Tridsaťosemmiliónová krajina zatiaľ zaregistrovala 183 248 prípadov a 3 614 úmrtí.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora