Články - 25.10.2020 11:04

Oslabení odchodmi? Ajax ukázal v sobotu pravý opak

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Šesťgólovou nádielkou sa v prebiehajúcej sezóne už stihol predviesť Neapol, Paríž aj Atlético Madrid, o "sedmičku" sa postarala Aston Villa a Bayern v jednom z odohraných kôl nastrieľal dokonca osem gólov. Až následne si však slovo vzal holandský gigant Ajax Amsterdam a prekonal svoj vlastný rekord najväčším debaklom v histórii Eredivisie. Pred 48 rokmi si poradil s Vitesse o jedenásť gólov, no tohtoročné 6. kolo sa zrejme zapíše ako pamätné ešte na dlhší čas. Líder ligy rosztrieľal VVV Venlo výsledkom 13:0, čo je skóre málo vídané v pohároch aj nižších ligách.

Amsterdam počas leta opustil Ziyech, van de Beek, Dest či Veltman a hovorilo sa najmä o výraznom oslabení tímu. Lenže táto liaheň pravidelne dokáže odchádzajúcich mužov kvalitne nahradiť. V Champions League portápili Liverpool a následne prekonali počin svojich predchodcov z roku 1972. Vtedajšiu výhru 12:1 zariadili hráči ako Cruyff, Swart, Keizer alebo Krol. Tento kolektív sa následne tešil aj z triumfu v Pohári európskych majstrov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa AFC Ajax (@afcajax),

V sobotnom zápase sa vedenia ujal v dvanástej minúte a do prestávky viedol "len" o štyri góly. Po zmene strán však svoje strelecké zbrane spustil naplno a výsledkom bola zničujúca kanonáda do siete mužstva, ktoré doteraz okupovalo pokojný stred tabuľky. Hneď päťkrát sa presadil Lassina Traoré, čo je ďalší historický zápis. Päť gólov v jednom zápase za Ajax strelil naposledy v roku 1985 Marco van Basten.