Články - 28.10.2020 17:07

Frustrácia a zákernosť v jednom! Kop do rozkroku v Ligue 1

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Exemplárny trest očakávajú futbaloví fanúšikovia vo Francúzsku pre Damiena Le Telleca. Tridsaťročný defenzívny záložník Montpellieru kartové tresty, vzhľadom na svoj post, nezbiera príliš často, no pri prehre so Stade de Reims si to v negatívnom zmysle slova vynahradil. Pod sprchy putoval už v 42. minúte, čo bol následok frustrácie z veľmi negatívneho vývoja stretnutia.

Hoci sa hostia nachádzali na chvoste tabuľky a po siedmich kolách nemali na konte žiadne víťazstvo, v Montpellieri viedli po polhodine hry už o tri góly, navyše mali k dispozícii presilovku. Prvá červená karta bola udelená už v úvodnej desaťminútovke a na zlepšenie chabého priemeru jedného streleného gólu na stretnutie vznikli ideálne okolnosti. Po prestávke pridal Reims aj štvrtý, no to už Le Tellec na trávniku nebol.

​Po súboji s Kajom Sierhuisom totiž padol na zem a nahnevane kopol protihráča do najcitlivejších miest. V dobe VAR-u je málo pravdepodobné, že futbalistovi podobný skrat prejde. Len 28-ročný hlavný rozhodca Willy Delajod bol navyše pri situácii veľmi blízko, video ani nepotreboval a priestupok vyhodnotil ako zákerný a úmyselný, čo viedlo k okamžitému vylúčeniu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora