Články - 03.11.2020 15:17

Najprv ponuka novej zmluvy, potom avízo o odchode stálice Bayernu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ukončenie dvanásťročnej spolupráce je pravdepodobne najbližšou budúcnosťou Davida Alabu a Bayernu Mníchov. Vedenie bavorského klubu to vysvetľuje neférovým váhaním rakúskeho reprezentanta. Ten je totiž v Mníchove viazaný do leta 2021 a na stole mal korektnú ponuku na predĺženie spolupráce. Do konca októbra mal dať prostredníctvom agenta vedieť, ako sa rozhodol, no nespravil tak. Namiesto toho údajne vedenie informoval, že nie je úplne spokojný s podmienkami a mali by ich prehodnotiť. Ústupok však prezident Herbert Hainer odmietol a návrh na predĺženie zmluvy stiahol.

Pre nemecké médiá povedal, že by ho mrzelo, ak by sa dlhoročná spolupráca s Alabom skončila, no zároveň musí hľadieť na to, aké následky zanechal koronavírus na klubovej ekonomike. Aj to sa odráža na kontraktoch, ktoré v súčasnosti svojim hráčom môže ponúkať. 28-ročný bek má na konte bez mála 400 súťažných stretnutí v týchto klubových farbách, pričom nastupoval na poste ľavého obrancu, defenzívneho záložníka aj v strede obrany. V stopérskej dvojici s Boatengom alebo Sülem sa objavuje aj tento rok.

Rakúšan debutoval vo farbách mníchovského A-mužstva vo februári 2010, no už dva roky predtým pôsobil v mládežníckom a rezervnom tíme. V roku 2011 absolvoval polročné hosťovanie v Hoffenheime a okrem toho bol stabilnou súčasťou zostavy v Bundeslige aj Champions League. Nemeckú ligu s ním vyhral deväťkrát a k tomu dvakrát triumfoval v Lige majstrov. Počas tohto obdobia ho hneď šesťkrát po sebe vo vlasti vyhlásili za futbalistu roka, čo je na defenzívneho hráča pozoruhodný počin. Jeho rokovania o novej zmluve však trvali dlhé mesiace a vedenie klubu už v minulosti hovorilo o jeho agentovi veľmi kriticky ako o "vyciciavačovi peňazí".

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora