Články - 07.11.2020 13:01

Zranené opory PSG nominované reprezentáciami, Tuchel zúri

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

V ostatnom zápase Ligy majstrov chýbalo parížskemu futbalovému klubu až osem hráčov, medzi nimi viaceré opory svojich reprezentačných výberov. Do akcie sa nedostal napríklad Brazílčan Neymar či Francúz Kylian Mbappé a nepravdepodobný bol aj ich štart v sobotnom zápase proti Rennes. Ich reprezentační tréneri však na tento fakt nebrali ohľad a ofenzívne klenoty povolali na najbližší asociačný termín.

Juhoamerický tím má pred sebou dva kvalifikačné súboje v boji o najbližšie MS a veria, že druhý najlepší strelec reprezentačnej histórie bude k dispozícii aspoň na náročnejší súboj s Uruguajom. Majstrov sveta čaká prípravný zápas s Fínskom a po ňom boje o čelo svojej skupiny Ligy národov proti Portugalsku a Švédsku. To značne narúša plány Thomasa Tuchela, ktorému v PSG maróduje aj Draxler, Jesé, Icardi, Bernat či Verratti. U všetkých vďačne privítal prestávku v zápasovom programe, počas ktorej dostanú všetci priestor na zotavovanie.

Priestor na reakciu mu dopriali francúzske médiá a Tuchel neskrýval nespokojnosť: "Národné tímy majú právo povolať svojich hráčov a my s tým nemôžeme nič spraviť. Zastávam však názor, že ak je hráč zranený a nemôže hrať, zostane v klube," Pre Neymara navyše nejde o prvý zdravotný problém. Už v úvode sezóny nútene vynechal prvé dve kolá pre koronavírus a rovnakú absenciu mal evidovanú aj Mbappé. "Musíme veriť reprezentačným mužstvám, že sa o hráčov budú starať dobre," povzdychol si nemecký kouč, hľadiac na 24. november, kedy sa hrá duel Ligy majstrov proti Lipsku a ten môže do veľkej miery predznamenať postupové vyhliadky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora