Články - 10.11.2020 14:33

Bundesliga má postarané o gól roka. Reagovala aj FIFA

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Víkendový program najvyššej nemeckej futbalovej súťaže ponúkol horúceho kandidáta na titul najkrajší gól sezóny. Padol v zápase medzi Bayerom Leverkusen a Borussiou Mönchengladbach, ktorý skončil divokým víťazstvom 4:3 domácich "farmaceutov". Predmetný výstavný zásah napriek tomu zapadol do ich siete a šlo o legendárny kop škorpióna, pred ktorým by sa zrejme sklonil aj brankár René Higuita.

Činil sa rakúsky záložník Valentino Lazaro, ktorý v nadstavenom čase zaznamenal pri svojom druhom sezónnom štarte prvý gól, ale Borussii už čas na vyrovnanie neostal. Rodák z Grazu v Nemecku hosťuje z Interu Miláno a na nejaký čas sa stal predmetom mnohých futbalových rozhovorov a diskusií. Loptu od Patricka Herrmanna rozhodne nedostal na dokonalé zakončenie, no v súboji s Benderom sa i tak presadil.

Hoci, vzhľadom na čas, svoje akrobatické zakončenie ani poriadne neoslávil, bez povšimnutia ho nenechala FIFA. Tá každoročne vyhlasuje víťaza Puskásovej ceny, ktorá putuje na konto autora najkrajšieho gólu roka a jej najaktuálnejším držiteľom je Maďar Dániel Zsóri. Prostredníctvom svojho twitterového konta Federácia ocenila dve veci - guráž vyskúšať to a techniku pri realizácii.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora