Články - 10.11.2020 16:58

Ruského kapitána vyhodili z reprezentácie pre video, na ktorom masturbuje

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Keď útočník Arťom Dzjuba viedol pri októbrových remízach s Maďarskom a Tureckom v Lige národov ruskú reprezentáciu s kapitánskou páskou na rukáve, ani nepomyslel na to, že by mohlo ísť o jeho posledné vystúpenia v najcennejšom drese. Pre blížiace sa súboje s Moldavskom, Tureckom a Srbskom bol z nominácie vyškrtnutý pre nemravné video, ktoré sa rozšírilo po sociálnych sieťach. 32-ročný futbalista Zenitu Petrohrad na ňom vyplazuje jazyk do kamery a popri tom pravdepodobne masturbuje.

Zvláštny a nevysvetlený materiál možno zachytáva športovca pod vplyvom omamných látok a žiadne vysvetlenie k nemu neprišlo. "Jeho situácia nemá nič spoločné so športovými záležitosťami. Vždy sme zdôrazňovali, že ich správanie na ihrisku aj mimo neho musí zodpovedať tomu, že sú reprezentantmi," povedal médiám tréner Stanislav Čerčesov. Zároveň dodal, že Dzjubovo vyradenie z kádra má skôr psychologický rozmer. Očakáva, že téma sa ešte nejaký čas bude v médiách aj medzi verejnosťou riešiť a na hráčov by to malo negatívny dopad.

Rusi sú na prešľapy svojich súčasných aj bývalých hráčov citlivejší. Počas minulého roka rezonoval pobyt za mrežami Aleksandra Kokorina a Pavla Mamajeva, v auguste sa pripomenul Roman Širokov, ktorý na amatérskej úrovni napadol rozhodcu a o ďalšie negatívne svetlo rozhodne Rusi nestoja. Tešia sa navyše aj na najbližšie EURO, ktorého sú istými účastníkmi potom, ako v kvalifikačnej skupine obsadili druhú priečku za Belgickom, kým za sebou udržali Škótsko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora