Články - 11.11.2020 21:32

Tatran Prešov má projekt na nový štadión. Už len doladiť financie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalový Tatran Prešov tento rok bojuje v tretej najvyššej súťaži, čo rozhodne nie sú pozície adekvátne tejto slávnej značke. Nejaký čas bol navyše bež štadióna, no najnovšie správy hovoria o pozitívnych krokoch, ktoré sa udiali. Verejné obstarávanie na novú Futbal Tatran Arénu má svojho víťaza v spoločnosti z Galanty, ktorá uspela s cenovou ponukou na úrovni takmer 20 miliónov eur. V súčte jedenásť miliónov prisľúbilo mesto a kraj, čiastku cez dva milióny do štadióna investuje Slovenský futbalový zväz. Stáť má na mieste súčasného tréningového ihriska a polovici súčasnej hlavnej hracej plochy.

Ako informuje agentúra SITA, postavenie prešovského štadióna zaujímalo celkom tri spoločnosti, z ktorých sa vybral finančne najmenej nákladný projekt. Michalovský staviteľ počítal s 22,25 miliónmi, bratislavský potreboval cez 25 miliónov eur. Spoločnosť na výstavbu bola založená v roku 2016 mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom. To sú zároveň majitelia spoločnosti, ktorí deklarovali, že štadión skolaudujú v júni 2018. Neskorý začiatok búrania dovtedy najstaršieho štadióna na Slovensku však plány zmaril. Vizualizácie, zverejnené na webe mesta Prešov, však hnev a sklamanie niektorých fanúšikov určite okresali.

Vizualizácia futbalovej Tatran Arény v Prešove
Zdroj: presov.sk

1. FC Tatran Prešov bol ešte v sezóne 2017/18 účastníkom najvyššej súťaže. Posledné miesto tabuľky však znamenalo priamy zostup do druhej ligy a v nasledujúcom ročníku sa Prešovčania ocitli v zóne zostupu aj v nej. Už druhý rok sú preto súčasťou východoslovenskej vetvy tretej najvyššej súťaže, ktorú síce dokázali v minulej sezóne ovládnuť, no zostupy a postupy medzi nižšími súťažami boli zrušené. V aktuálnej sezóne im patrí druhé miesto sa Mladosťou Kalša.

Vizualizácia vonkajška futbalovej Tatran Arény v Prešove
Zdroj: presov.sk

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora