Články - 12.11.2020 16:03

Francúzi senzačne podľahli Fínom. Takto ich zarezal mladý debutant

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Včerajškom sa rozbehol asociačný termín aj medzištátnymi zápasmi na európskom kontinente. O najväčšiu senzáciu dňa sa postarali futbalisti Fínska, ktorí vyhrali v Paríži nad domácim Francúzskom 2:0. Tento duel zároveň priniesol možno najkrajší gól a postaral sa oň Onni Valakari. 21-ročný záložník, hrajúci na Cypre, si pritom premiérovo obliekol najcennejší dres a za prejavenú dôveru sa odvďačil parádnym spôsobom.

Fínsko sa nečakane ujalo vedenia v 28. minúte a o štyri minútky neskôr spoza pokutového územia napriahol Valakari. Za domácich chytal Steve Mandanda, v základnej zostave nastúpil Paul Pogba, Clement Lenglet, Kurt Zouma či Olivier Giroud. V rámci druhopolčasových striedaní do akcie vybehol aj Griezmann, Kanté či Martial. S nepriaznivým skóre však už nedokázali spraviť absolútne nič.

Bránu severanov hájil Jesse Joronen, ktorý chytáva v druholigovej talianskej Brescii a favorit ho príliš nepreveril. Štatisti napočítali len štyri strelecké pokusy, ktoré leteli do priestoru troch žrdí a s nimi si pri svojom jubilejnom desiatom reprezentačnom štarte dokázal poradiť. Do životopisu si tak môže pripísať mimoriadne cenné čisté konto. Fíni navyše vyhrali nad Francúzmi prvý raz v histórii.