Články - 14.11.2020 13:39

Ako udržať ľudí doma? Reprezentanti ich vyzvali na konzolový zápas

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Karantény, zákazy vychádzania a obmedzenia pohybu trvajú nepríjemne dlho a nejedného prestávajú baviť. Svoje opodstatnenie však rozhodne majú a snahou by malo byť vymyslieť, ako ich pretrpieť čo najmenej bolestne. S nápadom prišla dvojica futbalových reprezentantov Kene, ktorí vyzývajú fanúšikov po celom svete, aby ostali doma a konfrontovali sa napríklad v konzolovej hre Fifa 21. Za nápadom stojí defenzívny záložník a kapitán reprezentácie Victor Wanyama a skúsený brankár Arnold Origi. Prvý menovaný si meno spravil pôsobením v Southamptone, Tottenhame aj Celticu, dnes nastupuje za Montreal Impact. Gólman je už deväť rokov na severe Európy a naposledy chytal vo fínskej lige.

Projekt spustili v spolupráci s Kenskou futbalovou federáciou a ich prvý vzájomný zápas vysielala facebooková stránka národného mužstva. Hoci sa fanúšikovia nesmú zúčastniť kvalifikačných bojov o Africký pohár národov, mnohých táto "alternatíva" zaujala a reagovali výzvou na zápas. "Všetko prebiehalo v online forme, títo dvaja tam trávia všetok čas, pokiaľ práve nie sú na ihrisku. Chceli sme inšpirovať ľudí, aby sa zabávali medzi sebou vo svojich domovoch a pokiaľ chcú, aby nadviazali kontakt aj s našimi hráčmi," odkázal médiám odľahčene prezident kenského futbalu.

29-ročný Wanyama, víťaz virtuálneho dvojzápasu, má na konte už viac ako päťdesiat reprezentačných štartov a okrem toho si veľkú popularitu získal aj počas svojho pôsobenia v Británii. Karty pritom ako štítový hráč zbieral po desiatkach, no jeho fanúšikovia to vysvetľovali bojovnosťou a nasadením. Brankár Origi sa do najcennejšieho dresu vracia po viac ako štyroch rokoch. Po presťahovaní do Európy získal nórsky pas, čo automaticky viedlo k strate toho kenského. V marci 2019 však prestúpil do IFK Helsinki a začal pracovať na návrate do brány výberu z východu Afriky. Ten hral hlavnú súťaž Afrického pohára národov šesťkrát, pričom vždy vypadol v skupinovej fáze.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora