Články - 21.11.2020 11:41

Po výbornom úvode dva neuznané góly a prehra PSG

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

V piatok Francúzi predohrávali 11. kolo najvyššej futbalovej súťaže a k videniu bolo aj atraktívne meranie síl medzi Monakom a Parížom. Po prvom polčase sa zdalo, že líder ligy domácich nekompromisne sfúkne, no v 39. minúte prestali veci fungovať a navyše sa zrodil obrat.

Šou začal Kylian Mbappé, ktorý poslal PSG proti svojmu bývalému klubu do dvojgólového vedenia a osobné štatistiky si obohatil ôsmym a deviatym sezónnym zásahom. Do prestávky mohol byť náskok dvojnásobný, lenže rozhodcovi Clémentovi Turpinovi sa o slovo dvakrát prihlásil vide asistent a zrušil dva góly Neymara. Ten ostal na nule do záverečného hvizdu a veci sa diali na opačnej strane ihriska. V 52. a 67. minúte sa trafil Kevin Volland, letná posila z Leverkusenu, a skóre nadobudlo vyrovnanú podobu.

Rozhodujúci moment prišiel v záverečnej desaťminútovke, kedy stopér Abdou Diallo hasil vlastnú obrovskú chybu. Fauloval v pokutovom území, dostal červenú kartu a Monaku sa naskytla jedinečná možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Cesc Fabregas ňou z bieleho bodu nepohrdol a rozhodol o víťazstve 3:2. "Kniežatá" tak dočasne preskočili Marseille a Lille, no tí ešte majú zápas aktuálneho kola pred sebou.