Články - 28.11.2020 20:13

Bude Pekaríkova pracovitosť kľúčom predvianočného zlepšenia Herthy?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Spomedzi slovenských futbalových reprezentantov, Peter Pekarík sa javí ako najlojálnejší a výkonnostne jeden z najstabilnejších hráčov. Nemeckej Herthe Berlín je verný od augusta 2012 a v Nemecku o ňom hovoria ako o stopercentnom profesionálovi, na ktorého sa dá spoľahnúť za každých okolností. Jeho aktuálnu hernú pohodu dokumentujú aj dva tohtosezónne góly, čím zdvojnásobil svoje strelecké konto u bundesligistu. Bez povšimnutia to nenechal ani klubový web, ktorý so služobne najstarším hráčom pripravil rozhovor a jeho časť do slovenských médií preniesla agentúra SITA.

"Samozrejme, že ma góly potešili. V skutočnosti ich mohlo byť ešte viac, mal som veľké šance aj proti Wolfsburgu alebo Dortmundu. Na týchto útočných výpadoch pracujeme aj na tréningoch. Pre obrancu je dôležité čítať hru, aby sme mohli vyraziť dopredu v správnych momentoch," povedal žilinský odchovanec, ktorý zatiaľ nemôže byť spokojný s výsledkami ani tabuľkovým umiestnením. Berlínsky celok je na trinástej priečke a na lídra stráca už 12 bodov. Dôvody vidí v nepremieňaní šancí. Tie sa darí vytvárať aj proti klubom, akými sú Dortmund či Wolfsburg. Pohľadný herný prejav sám o sebe však body nezarába.

Práve tradične profesionálny prístup slovenského reprezentanta môže byť príkladom pre celý tím, aby sa situácia zlepšila. "Je to o tvrdej práci v príprave jednotlivca, ale aj celého tímu. To je základ. Dôležitý je však aj zdravý životný štýl. O zdravé stravovanie a celkový spôsob života sa stará moja manželka Lujza. Ak budem naďalej dôsledne pracovať na týchto záležitostiach, viem, že ma bude futbal ešte dlho baviť," povedal 34-ročný bek. Kým sa Bundesliga dostane k týždňovej vianočnej prestávke, berlínsky klub stihne zohrať ešte päť zápasov. Preverí ho silný Leverkusen, Mönchengladbach a nečakane dobre hrajúci mestský rival Union, zatiaľ čo Mainz a Freiburg sú pre Herthu tabuľkovými susedmi a týmito duelmi sa môže prepracovať na vyššie pozície.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora