Články - 30.11.2020 16:29

Finále africkej Champions League ponúklo takýto výstavný gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Podobne, ako v našich končinách, aj v Afrike končil starý ročník Ligy majstrov v čase, keď sa už rozbiehala nová edícia. Stalo sa tak akurát o 14 týždňov neskôr a titul kontinentálneho šampióna si odniesol egyptský celok Al Ahly SC. Káhirský tím je na domácej scéne 42násobným šampiónom a teraz pridal deviaty triumf v Champions League. Vo finále ho preveril ligový rival Zamalek, ktorý odpovedal na rýchly inkasovaný gól a do šatní sa šlo za stavu 1:1. Po prestávke sa však trafil jediný muž, Mohamed Magdi Kafsha, a vedenie vydržalo až do úplného záveru.

Z čisto egyptskej finálovej konfrontácie však najviac zaujal jediný gól Zamaleku. V 31. minúte na seba všetku zodpovednosť vzal záložník Mahmoud Shakibala a vyrovnávajúcim zásahom rozdal karty nanovo. Brankár Al Ahly bol pri tejto situácii úplne bezmocný, no v konečnom dôsledku ho "len" pripravila o čisté konto. Pomohol k tomu tromi úspešnými zákrokmi.

Zaujímavosťou je, že oba tieto celky stavajú primárne na domácich hráčoch. V základných zostavách nastúpilo až osemnásť Egypťanov, ktorí boli doplnení hráčmi prevažne zo susedných krajín - Maroko či Tunisko. Na svojej ceste pritom vyradili celky, prešité zahraničným posilami. V základe takého Esperance Tunis vybehlo až sedem legionárov.