Články - 01.12.2020 21:09

Gólová paráda Jána Greguša. Už len ju zopakovať naostro

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Také chceme vidieť aj v slovenskom reprezentačnom drese! Futbalista Ján Greguš sa na svojom instagramovom účte pochválil krásnym akrobatickým zakončením, ktoré bolo na konci spolupráce Mali + Slovensko. Ako píše, táto súhra funguje a Minnesote United by v najbližších zápasoch mohla priniesť úspech. Tá sa zaradila medzi osem najlepších celkov tohto ročníka Major League Soccer a v play-off ju najbližšie čaká Kansas City, ktorý bol po základnej časti najlepším tímom Západnej konferencie a nazbieral o päť bodov viac ako klub z Minneapolisu.

Prípravy na dôležitý súboj sú v plnom prúde. Pre Minnesotu je to už teraz s určitosťou najlepšie umiestnenie počas svojho štvorročného pôsobenia v Major League Soccer a kvalitu svojho posilneného mužstva naznačila už pokoronovým turnajom "MLS is back". Na ňom hrala semifinále, no podujatie bolo mnohými degradované pre neúčasť niektorých celkov a časté zásahy pozitívne testovaných futbalistov v jednotlivých mužstvách. V doterajších 22 zápasoch novej sezóny zasiahol Greguš do šestnástich a strelil jeden gól. Ten zapadol do siete San Jose.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Gregus (@janogregus)

Video z tréningového gólu, na ktorý asistoval stopér Bakaye Dybassy, sa rýchlo šíri medzi fanúšikmi a reagovali naň aj viaceré médiá. Budeme veľmi zvedaví, či a kedy sa dvdsaťdeväťročný stredopoliar osmelí ku podobnej akrobacii aj v ostrom súťažnom zápase. Bývalý hráč Nitry, Kodane, Ostravy či Jablonca v Lige národov aj v závere kvalifikačných bojov zapadal do zostavy Štefana Tarkoviča a hoci sa u nás o hráčoch pôsobiacich v zámorí veľa nevie, vítame každý pozitívny impulz od nich.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora