Články - 07.12.2020 17:39

Futbaloví druholigisti si rozdelia balík peňazí

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenský futbalový zväz z vlastných zdrojov vyčlenil finančné prostriedky na úrovni 250-tisíc eur, ktoré rozdelí medzi kluby druhej najvyššej súťaže. Ide o splnenie podmienky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Práve v nej sa uvádzalo, že Zväz musí dofinancovať celky z dvoch najvyšších súťaží päťdesiatpercentným podielom oproti sume, ktorú poskytol štát. Čiastku si všetkých pätnásť tímov rozdelí rovným dielom, čo vychádza 16 667 eur na jeden.

Nepočíta sa pritom len s A-mužstvami, ale aj s rezervnými tímami, ktoré na druholigovej scéne pôsobia. Financie majú pomôcť realizácii opatrení na zmiernenie následkov spôsobených pandémiou ochorenia Covid-19. S tou sa nepasovali len mužstvá Fortuna ligy. Druhá najvyššia súťaž bola pozastavené na šesť týždňov a od najaktuálnejšieho reštartu stihla absolvovať len tri kompletné kolá.

Najneskôr 15. januára musia kluby zaslať všetky potrebné podklady s kópiou výpisov z bankových účtov. Ten má dokázať, že financie boli využité na úhradu oprávnených výdavkov v rámci cestovania, osobných nákladov či zabezpečenia chodu klubu. Tento rok by mal víťaz II. ligy priamo postúpiť medzi elitu, zatiaľ čo druhý celok absolvuje barážový dvojzápas s predposledným fortunaligistom. Vedie zatiaľ Banská Bystrica, ktorej najbližšími prenasledovateľmi sú futbalisti Liptovského Mikuláša a Skalice.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora